CAPITAL CORP. SYDNEY

73 Ocean Street, New South Wales 2000, SYDNEY

Contact Person: Callum S Ansell
E: callum.aus@capital.com
P: (02) 8252 5319

WILD KEY CAPITAL

22 Guild Street, NW8 2UP,
LONDON

Contact Person: Matilda O Dunn
E: matilda.uk@capital.com
P: 070 8652 7276

LECHMERE CAPITAL

Genslerstraße 9, Berlin Schöneberg 10829, BERLIN

Contact Person: Thorsten S Kohl
E: thorsten.bl@capital.com
P: 030 62 91 92

Pięć energii – synchronizacja z porami roku | Spirit

Bez kategorii

Cztery bazowe energie kształtują cztery strony planszy Dynamics Square. Każda z nich jest stanem zmiennym, podobnie jak cztery pory roku. Im więcej czasu zainwestujemy w osiągnięcie harmonii z naszą najsilniejszą energią, tym szybciej wejdziemy w nasze flow.

Oto pięć energii: Dynamo, Blaze, Tempo, Steel oraz Spirit.

Dziś odczaruję dla Ciebie Spirit.

Ps. Jeśli jeszcze nie odkryłeś Twojego Naturalnego Stylu Przywództwa na www.styllidera.pl to wykonaj szybki, darmowy test i już dziś dowiedz się, jaki jest Twój Naturalny Styl Przywództwa.

 

 

Dlaczego Spirit nie widać na wykresie? Ponieważ spaja wszystkie pozostałe energie dając wgląd.

 

Energia: Spirit

Pora roku: Okres przejściowy

Element: Transition

Charakterystyka: Połączony, spokojny i duchowy. Koncentruje się na „dlaczego” w kontekście danych spraw

Pytanie: Dlaczego? Łączenie świata wewnętrznego z zewnętrznym. Odpowiada na pytanie dlaczego robimy to, co robimy

Typ działania: Zorientowanie na wnoszenie wkładu

 

Piąta energia jest tym, co Arystoteles nazywał „Pierwotną przyczyną” (The First Mover) i stanowi źródło dla pozostałych. Jest to energia wody, która stanowi podstawę Flow. Energia ta znajduje się poza czasem, nie ma również swoich przedstawicieli.

Piąty element oferuje piąty aspekt wizji – wgląd. Wgląd to coś więcej niż nasze oczy i jest postrzegany jako coś, co różne kultury określają mianem „trzeciego oka”. Wgląd łączy nasz świat zewnętrzny z naszą wewnętrzną wiedzą lub w ujęciu Jungowskim naszą „świadomość” z naszą „nieświadomością”. Kiedy zgromadzimy właściwy zespół, budujemy moc potężnej wizji. Poprzez wizję możemy przekuć nasze myśli w działanie. Z wielką wizją, możemy przekuć wielkie myśli w wielkie działania. Możemy przekuć marzenia w rzeczywistość. Czynienie magii to sport drużynowy.

Spirit potrzebuje Wkładu i Wzrostu: “Flow!”
Piąty element rozwija się na bazie wzrostu i wkładu w jakąś większą sprawę. W miarę jak wzrasta nasz element Wody, rośnie też nasza potrzeba tego, aby każdy kolejny cykl doświadczeń zapewniał nam wzrost i dawał szansę na to, byśmy mogli poczynić wkład w jakąś większą sprawę. Im więcej wody, tym lepiej rozkwita nasz ogród. Jest to jednakże kwestią wyboru. Niektórzy z nas zdecydowali się ignorować ten proces wzrostu i wnoszenia wkładu. Niektórzy z nas żyją z dnia na dzień nie pytając „Dlaczego?”. Nie wzrastamy, nie wnosimy żadnego wkładu. Co za tym idzie flow, podobnie jak sprzyjający nam los, nasze bogactwo, nasze szczęście i dziedzictwo wymykają nam się z rąk.

Pięć energii formuje okrąg, który rozpoczyna się i kończy na wodzie. Ich wykres ukazuje ich związek z pięcioma chińskimi elementami, co odpowiada okresom przejściowym. Każdy projekt, biznes, przedsiębiorstwo czy kraj przechodzi przez te częstotliwości w miarę jak porusza się od procesu tworzenia aż do ukończenia dzieła. Obecnie także przechodzisz przez ten naturalny proces w każdej relacji, którą posiadasz oraz w każdej podróży, którą rozpoczynasz.

Na bazie energii wyznaczonych zostało 8 profili: MECHANIC, CREATOR, STAR, SUPPORTER, DEAL MAKER, TRADER, ACCUMULATOR, LORD. Kiedy wykonujesz test profilowy Talent Dynamics, odkrywasz jak dużo z każdej z poszczególnych energii posiadasz. Każdy profil ma inny bilans tego jak, w najbardziej naturalny dla siebie sposób, myśli i działa.

Żeby sprawdzić, jaki jest Twój profil skontaktuj się z nami.